Lábazatburkolás - Rétegrendek

2019.10.04

Legegyszerűbb dolgunk akkor van, ha beton lábazatunk csupasz és nem simított, minden más esetben egy picit többet kell vele foglalkozni, de nem bonyolult a művelet és most végigvesszük az egyes eseteket.

  • Ha csupasz és nem simított a beton lábazatunk, és szintkülönbségek sincsenek benne, akkor egyszerűen egy flexibilis ragasztóval felrakjuk a burkolóanyagot.
  • Csupasz, de simított betonlábazatnál karcoljuk be a betont, hogy a ragasztó minél jobban tapadjon a felülethez, és jöhet rá a burkolat.
  • Ha olyan csupasz beton felületünk van, amiben kb. 5 mm-t meghaladó szintkülönbségek vannak (mélyedések, kidudorodások), akkor a kidudorodásokat véséssel, a mélyedéseket pedig lábazati vakolóanyaggal hozzuk ki a felületből. Tenyérnyinél nagyobb felületek javítása esetén, a száradást követően karcoljuk be a felületet, majd kenjük be tapadóhíddal, melynek hatására még erősebben fog megtapadni a flexibilis ragasztónk az előkészített felületen.
  • Ha már lábazati vakolattal vagy festékkel van ellátva a lábazat, akkor szintén be kell karcolni és tapadóhíddal lekenni a felületet a burkolat ragasztása előtt.

Fugázó anyagok:

  • műkő burkolat: zárt fugával rakjuk
  • természetes kő burkolat: prémium, finom szemcséjű vakolóanyagból készítsünk fugahabarcsot
  • kerámia burkolat: egyszerű, flexibilis fugázóanyaggal

Amit érdemes betartani:

Előzzük meg a felfagyás miatti laplehullást azzal, hogy a burkolólapokat nem engedjük le teljesen a talaj vagy járda szintjéig, hagyjunk 5 mm dilatációs hézagot, ami nyugodtan maradhat üresen vagy kitölthetjük rugalmas tömítővel.

Váratlan helyzetektől mentes házszépítést kíván az Agrocolor Mix Festékbolt!
Hajdúböszörmény, Kinizsi Pál utca 12.


© 2020 Agrocolor Mix Festékbolt 4220 Hajdúböszörmény, Kinizsi Pál utca 12.
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el